برای افزایش عمر باتری، غیرفعال کردن Wi-Fi در مواقع بیکاری گوشی توصیه می‌شود. پیشنهاد خوبی است اما چگونه می‌توان گوشی را طوری تنظیم کرد که در مکان‌های خاص مثل منزل و محل کار، به صورت خودکار وای-فای را روشن کند و به شبکه‌های اطراف متصل شود؟ یکی از ویژگی‌های جالب اندروید Oreo یا همان اندروید ۸، این است که می‌توان وای-فای را بسته به مختصات مکانی و به صورت خودکار فعال کرد. در نسخه‌های قبلی اندروید برای این مهم، اپ‌هایی مثل IFTTT‌ لازم بوده اما در نسخه‌ی جدید اندروید، این کار به صورت خودکار نیز قابل‌انجام است.

در این مقاله به روش فعال کردن خودکار وای-فای گوشی اندرویدی در اماکن و مختصات دلخواه، می‌پردازیم. با ما باشید.

وقتی بیرون از منزل و محل کار هستیم، بهتر است وای-فای را خاموش کنیم تا مصرف باتری گوشی، قدری کمتر شود و زمانی که به خانه یا محل کار رسیدیم، برای استفاده از شبکه‌ی وای-فای و طبعاً خاموش کردن اتصال دیتا، می‌توان به صورت دستی وای-فای را روشن کرد. شاید شما هم از کسانی هستید که مرتباً‌ فراموش می‌کنید وای-فای گوشی را روشن کنید و به این ترتیب هزینه‌ی زیادی بابت اینترنت سیم‌کارت پرداخت می‌کنید! اندروید ۸ یک راه حل جالب و هوشمندانه در خود دارد و می‌توان وای-فای را بسته به موقعیت جغرافیایی، فعال کرد. در حقیقت اندروید ۸ کار را هوشمندانه‌تر از اپ‌های دیگر انجام می‌دهد، به این صورت که شبکه‌‌های وای-فایی که معمولاً در برخی اماکن استفاده می‌کنید را پس از مدتی کوتاه، شناسایی کرده و هر شبکه را به مکان مربوطه، اختصاص می‌دهد.

روش فعال کردن خودکار وای-فای در محل‌های خاص به کمک اندروید ۸

برای فعال کردن این ویژگی جالب در اندروید ۸، ابتدا نوار وضعیت را به پایین بکشید تا نوتیفیکیشن‌ها نمایان شوند. روی آیکون وای-فای لمس و مکث کنید تا مستقیماً به منوی تنظیمات Wi-Fi هدایت شوید.

روش فعال کردن خودکار وای-فای در اندروید ۸ در مکان‌های آشنا مثل خانه و محل کار

اکنون روی Wi-Fi Preferences تپ کنید.

روش فعال کردن خودکار وای-فای در اندروید ۸ در مکان‌های آشنا مثل خانه و محل کار

اولین آپشن در این منو، Turn on Wi-Fi Automatically است که معنایی جز فعال کردن خودکار وای-فای ندارد. سوییچ این گزینه را در حالت فعال قرار دهید.

روش فعال کردن خودکار وای-فای در اندروید ۸ در مکان‌های آشنا مثل خانه و محل کار

گزینه‌ی دیگری که در این بخش دیده می‌شود، اتصال خودکار به شبکه‌های وای-فای عمومی است که معمولاً رمز عبوری ندارند و سرعتشان نسبتاً خوب است. اگر در مناطقی تردد می‌کنید که شبکه‌ی وای-فای عمومی یا Public در دسترس عموم است، گزینه‌ی Connect to Open Networks را نیز فعال کنید. البته چنین شبکه‌هایی توسط گوگل شناسایی و تأیید شده‌اند و طبعاً فعال کردن این گزینه برای کاربران ایرانی، مفید واقع نمی‌شود. به هر حال بهتر است آن را برای مدتی کوتاه امتحان کنید.

روش فعال کردن خودکار وای-فای در اندروید ۸ در مکان‌های آشنا مثل خانه و محل کار

اکنون گوشی اندروید شما پس از مدتی تردد در اماکنی که معمولاً تردد دارید و اتصال به شبکه‌های وای-فای و در حقیقت ذخیره کردن رمز عبور و نام شبکه‌ها، به صورت هوشمندانه و با در نظر گرفتن موقعیت مکانی، وای-فای را فعال کرده و به شبکه‌ها متصل می‌شود. اگر وای-فای پیشاپیش روشن باشد، صرفاً اتصال خودکار انجام می‌شود.