سرویس Google Photos یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های آپلود عکس و به اشتراک‌گذاری آن است. امکانات گوگل فوتوز در گذر زمان بیشتر شده است اما هنوز هم بسیاری از امکانات موردنیاز کاربران در اپلیکیشن اندروید، iOS و حتی نسخه‌ی تحت وب آن وجود ندارد.

با توجه به توییت‌های جدید اعضای تیم توسعه‌ی گوگل فوتوز، به نظر می‌رسد که به زودی قابلیت‌های جدید و کاربردی به این سرویس اضافه می‌شود. در ادامه نگاهی به امکانات مهم جدید خواهیم داشت.

تگ کردن دستی عکس‌های چهره

در حال حاضر قابلیت تگ کردن عکس‌ها به عنوان تصویری از چهره وجود ندارد و این کار به صورت خودکار انجام می‌شود! اما قرار است قابلیت تگ کردن دستی عکس‌های صورت فراهم شود. این قابلیت در حال بررسی و توسعه است و مشخص نیست که چه زمانی در اختیار عموم کاربران قرار می‌گیرد. خوشبختانه در حال حاضر Google Photos امکان حذف کردن تگ‌های خودکاری که به اشتباه برای عکس‌ها انتخاب شده را در اختیار کاربر می‌گذارد.

جستجو کردن عکس‌های اخیراً آپلود شده

قابلیت جستجو کردن عکس‌هایی که اخیراً آپلود شده، یکی از نیازهای کاربران گوگل فوتوز است. این قابلیت در اپلیکیشن موبایل گوگل فوتوز وجود ندارد اما در نسخه‌ی تحت وب آن فراهم شده است. تیم توسعه‌ی اپلیکیشن Google Photos برای اندروید و iOS، می‌خواهد این قابلیت را در اپلیکیشن موبایل اضافه کند.

ویرایش برچسب‌های زمانی در اپ اندرویدی

یکی دیگر از ویژگی‌های آتی گوگل فوتوز، قابلیت ویرایش کردن برچسب‌های زمانی در اپلیکیشن اندرویدی آن است. این قابلیت در نسخه‌ی iOS و همین‌طور اپلیکیشن تحت وب وجود داشته است.

حذف کردن عکس‌ها حین تماشای آلبوم‌ها

متأسفانه در حال حاضر قابلیت حذف کردن عکس‌ها حین تماشا کردن آلبوم‌های تصاویر وجود ندارد. تیم توسعه‌ی گوگل فوتوز می‌خواهد امکان حذف کردن ویدیوها و عکس‌ها را فراهم کند و همین‌طور عکس و ویدیوهای را با برچسب موردعلاقه، در آلبوم‌های مشترک تگ کند. 

از دیگر مواردی که بعضاً با توجه به درخواست کاربران ممکن است به زودی به Google Photos اضافه شود، می‌توان به قابلیت پیدا کردن سریع عکس‌ها و ویدیوهای تکراری یا به زبان دیگر Duplicate، قابلیت‌هایی برای مشاهده‌ی محل عکاسی روی نقشه و موارد مرتبط با نقشه، نمایش توضیحات عکس‌ها در اسلایدشو اشاره کرد.

در حال حاضر زمان‌بندی خاصی برای عمومی شدن قابلیت‌های جدید گوگل فوتوز اعلام نشده است. تیم توسعه‌ی گوگل فوتوز پیشنهادات و ایده‌های جدید را بررسی می‌کنند و ممکن است هر یک از نظرات کاربران، در نهایت به یک ویژگی مفید و کاربردی در این اپلیکیشن و سرویس تحت وب تبدیل شود.