اجرا کردن سریع دوربین برخی گوشی‌ها به این صورت است که روی آیکون دوربین در صفحه‌ی قفل تپ کرده و انگشت را به سمتی حرکت می‌دهیم. در برخی گوشی‌ها نیز با نگه داشتن یک دکمه این کار انجام می‌شود. در برخی گوشی‌های سامسونگ مثل گلکسی اس ۹ هم می‌توان با یک ترفند و حرکت ساده، اپ دوربین را بسیار سریع اجرا کرد! حتی بدون نگاه کردن به صفحه نمایش گوشی.

در این مقاله می‌خواهیم روش اجرا کردن سریع اپ دوربین در Galaxy S9 سامسونگ را بررسی کنیم که مشابه برخی محصولات دیگر این کمپانی است. برای عکاسی هر چه سریع‌تر و بهتر، با سیاره‌ی آی‌تی همراه شوید.

دوربین یکی از بخش‌های گلکسی اس ۹ است که آن را به محصولی پرطرفدار تبدیل کرده است.

و اما روش اجرای سریع اپ دوربین در گلکسی اس ۹ که مشابه گلکسی اس ۹ پلاس و برخی محصولات دیگر سامسونگ است:

ابتدا گوشی را آنلاک کنید و با حرکت جاروبی به سمت بالا در صفحه‌ی خانه، کشوی اپ‌ها را بیرون بکشید.

سپس در لیست اپلیکیشن‌ها، روی Settings تپ کنید.

نحوه اجرای سریع اپ دوربین در گلکسی اس ۹ و برخی گوشی‌های جدید سامسونگ

در تنظیمات اسکرول کنید تا به گزینه‌ی Advanced Features برسید و روی آن تپ کنید.

نحوه اجرای سریع اپ دوربین در گلکسی اس ۹ و برخی گوشی‌های جدید سامسونگ

در منوی قابلیت‌های پیشرفته یا Advanced Features روی سوییچ روبروی Quick Launch Camera تپ کنید تا این گزینه فعال شود.

نحوه اجرای سریع اپ دوربین در گلکسی اس ۹ و برخی گوشی‌های جدید سامسونگ

اکنون اجرای سریع اپ دوربین فعال شده است و می‌توان با دو بار فشار دادن دکمه‌ی Power اپ دوربین را اجرا کرد! درست مثل برخی رام‌های کاستم اندروید برای گوشی‌های مختلف.

نحوه اجرای سریع اپ دوربین در گلکسی اس ۹ و برخی گوشی‌های جدید سامسونگ

توجه کنید که در برخی رام‌های کاستم معروف مثل سایانوژن‌ماد، می‌توان با دو مرتبه فشار دادن کلید Power دوربین را اجرا کرد و یا با نگه داشتن کلید پاور، چراغ قوه (فلاش دوربین) را فعال کرد و حتی تنظیمات بیشتری برای عملکرد هر یک از این حالت‌ها وجود دارد. به عنوان مثال می‌توان با دو بار فشار دادن کلید پاور، اپ دیگری را اجرا کرد.

سوالات مهم در مورد اجرا کردن سریع دوربین در گلکسی اس ۹

من از اپلیکیشن دیگری به جای اپ دوربین سامسونگ استفاده می‌کنم. آیا در این صورت هم می‌توان با دو بار فشار دادن پشت‌سر‌هم دکمه‌ی پاور، دوربین را اجرا کرد؟

قابلیت Quick Launch Camera برای اجرا کردن سریع اپلیکیشن دوربین سامسونگ در نظر گرفته شده و لذا با اپ‌ها‌ی جانبی سازگار نیست.

آیا قابلیت Quick Launch یا اجرای سریع دوربین، زمانی که گوشی روشن است و اپ دیگری باز است هم عمل می‌کند؟

پاسخ مثبت است! چه در صفحه‌ی خانه اندروید باشید و چه در اپلیکیشنی دیگر، دو مرتبه فشار دادن سریع دکمه‌ی پاور، دوربین را اجرا خواهد کرد..

آیا می‌توان زمانی که گوشی قفل است هم بدون باز کردن قفل به سرعت دوربین گلکسی اس ۹ را اجرا کرد؟

بله. با دو مرتبه فشار دادن پاور، گوشی بدون پرسش رمز عبور یا طرح رمزی روشن شده و اپ دوربین را در اختیار کاربر قرار می‌دهد ولیکن فقط می‌توان عکاسی و فیلم‌برداری کرد و سایر قابلیت‌های گوشی تا زمانی که کاربر قفل را باز نکند، در دسترس نخواهد بود.

آیا زمانی که صفحه نمایش گوشی خاموش است هم لانچ سریع دوربین، عمل می‌کند؟

کافی است گوشی روشن باشد، چه نمایشگر خاموش بوده و گوشی قفل باشد و چه Always On Display‌ فعال بوده و روی نمایشگر گلکسی اس ۹، ساعت و تاریخ و ... نمایش داده شود، در هر صورت Quick Launch عمل می‌کند و اپ دوربین را اجرا می‌کند.