در نسخه‌ی اندرویدی گوگل کروم و همین‌طور Chrome برای iOS که مخصوص آیفون و آیپد است، زمانی که یک تب جدید باز می‌کنیم، زیر جعبه‌ی Search و سایت‌های پربازدید و بوک‌مارک‌های اخیر، تعدادی مقاله به عنوان پیشنهاد قرار داده شده است. در نسخه‌های اخیر Chrome حتی قابلیت دانلود خودکار این مقالات نیز فعال شده و با مصرف اینترنت، مقالات در پس‌زمینه دانلود می‌شوند تا بتوان سریعاً‌ آنها را مطالعه کرد.

روش غیرفعال کردن مقالات پیشنهادی گوگل کروم در اندروید و iOS، موضوع این مقاله است. با تغییر دادن در تنظیمات گوگل کروم، می‌توان جلوی پیشنهادات و همین‌طور دانلود پنهانی مقالات را گرفت.

مقالات پیشنهادی با توجه به سلیقه‌ی کاربر و وب‌سایت‌ها و مقالاتی که معمولاً بازدید یا مطالعه می‌کند، انتخاب می‌شود. به عنوان مثال اگر همیشه مطالب خبری یا آموزشی به زبان فارسی مطالعه کنید، معمولاً گوگل کروم مقالاتی با همین موضوعات و زبان را به عنوان پیشنهاد، در صفحه‌ی New Tab قرار می‌دهد. بنابراین اغلب کاربران از این ویژگی Google Chrome در اندروید و همین‌طور آیفون، استقبال می‌کنند.

توجه کنید که گوگل در Chrome 54 و نسخه‌های بعدی، مقالات پیشنهادی را به گوگل کروم اضافه کرده است و در حال حاضر حدود چند ماه از تست کردن این ویژگی می‌گذرد.

اما دانلود خودکار مقالات و مصرف کردن حجم اینترنت و همین‌طور پیشنهاد کردن مقالاتی که کاربر نمی‌پسندد، دو علت اصلی برای حذف این بخش است. با تغییری ساده در تنظیمات، می‌توان مقالات پیشنهادی را حذف کرد.

چگونه مقالاتی که گوگل کروم iOS در صفحه‌ی تب جدید پیشنهاد می‌دهد را حذف کنیم؟

ابتدا اپلیکیشن Chrome که روی آیفون یا آیپد نصب کرده‌اید را اجرا کنید. روی منو که در حال حاضر با آیکون سه‌نقطه‌ای در گوشه‌ی راست و بالای صفحه دیده می‌شود، تپ کنید. ممکن است در نسخه‌های بعدی، این منو به پایین صفحه جابجا شود!

در منو روی گزینه‌ی Settings تپ کنید. در صفحه‌ی تنظیمات، روی Privacy تپ کنید.

در تنظیمات حریم خصوصی یا پرایوسی، سوییچی به اسم Search and site suggestions وجود دارد. روی این سوییچ تپ کنید و آن را به حالت غیرفعال تغییر دهید.

چگونه مقالات پیشنهادی را از تب جدید مرورگر Google Chrome در اندروید و iOS حذف کنیم؟

روش حذف مقالات پیشنهادی در تب جدید مرورگر کروم در اندروید

در سیستم عامل اندروید اگر به تنظیمات کروم مراجعه کنید، گزینه‌ای برای غیرفعال کردن نمایش مقالات پیشنهادی یا suggested content وجود ندارد! می‌توان دانلود خودکار مقالات را غیرفعال کرد اما برای غیرفعال کردن کامل این بخش، می‌بایست از فلگ‌ها استفاده کرد.

به این منظور آدرس زیر را در نوار آدرس مرورگر گوگل کروم برای اندروید، وارد کنید.

chrome://#enable-ntp-remote-suggestions

با تپ کردن روی کلید اینتر یا سرچ، به جای آنکه یک وب‌سایت باز شود، یکی از فلگ‌های گوگل کروم نمایان می‌شود. روی آن تپ کنید و گزینه‌ی Disable را از منوی کرکره‌ای که نمایان شده، انتخاب کنید.

برای اعمال تنظیمات، مرورگر گوگل کروم را تپ کردن روی دکمه‌ی Relaunch که با تغییر فلگ موردبحث، به صورت خودکار نمایان می‌شود، ببندید و از نو اجرا کنید. از این پس بخشی به اسم مقالات پیشنهادی به کلی غیرفعال می‌شود و به جای آن آیتم‌هایی که اخیراً بوک‌مارک یا نشان کرده‌اید، نمایش داده می‌شود.