به نقل از تکراتو: تکنولوژی امروزه به‌صورت فراتر از انتظار روبه‌پیشرفت است. به‌طوری‌که ممکن است بسیاری از افراد از آن عقب بمانند. این پیشرفت به‌طور مداوم زندگی انسان‌ها را روی کرهٔ زمین آسان تر می‌کند و باعث می‌شود، بسیاری از کارهایی که وقت زیادی صرف انجام آنها می شد، حذف شود. یکی از شرکت‌های پیش‌رو درزمینهٔ تکنولوژی، شرکت اپل است و پیشینهٔ قوی در سردمداری تکنولوژی دنیا دارد. این شرکت، سالانه محصولات بسیاری در حیطه نرم افزار و سخت افزار را به بازار جهانی ارائه می دهد و از سهم بازار و رشد فروش بسیار خوبی در بین پیش روآن تکنولوژی برخوردار است. محصولات این شرکت در بین مردم ایران طرفداران زیادی دارد، اما خدمات فروش و پشتیبانی محصولات شرکت اپل در ایران به‌صورت رسمی دارای نمایندگی نمی باشد؛ از این رو بازار کار تعمیرات تخصصی اپل در ایران رونق زیادی دارد؛ پس افراد علاقمند به این حوزه، می توانند با شرکت در دوره های آموزشگاه تعمیرات موبایل کافه آموزشگاه، در  کنار پرداختن به علاقه خود به کسب درآمد خوبی برسند.

عینک هوشمند اپل جزو محصولاتی است که شرکت اپل در خصوص آن از مدت ها پیش مژده داده بود. این شرکت معتقد است عرصهٔ ویژن بسیار اهمیت دارد، زیرا عرصه‌ای است که سبب ورود به محاسبات فضایی خواهد شد. این محصول تنها عینک نیست که روی چشم خود قرار می‌دهید، بلکه یک رایانهٔ پیشرفته است که روبه‌روی صورت شما قرار می‌گیرد. در این صورت دیگر نیاز به خیره‌شدن در صفحهٔ مانیتور یا گوشی ندارید؛ به‌راحتی می‌توانید این عینک را مقابل چشمان خود قرار داده و گاهی اوقات تصاویر دیجیتالی دلخواهتان را در آن ببینید.

عینک هوشمند جدید اپل

عینک هوشمند جدید اپل مناسب چه کسانی است؟

اگر بگوییم این عینک مناسب همهٔ افراد است، مبالغه نکرده‌ایم، زیرا طراحی آن به‌گونه‌ای است که نیاز افراد را به گوشی و مانیتور برطرف می‌کند. همهٔ افراد در دنیای امروزی به‌طور مداوم با گوشی در ارتباط هستند و می‌توانند این عینک را جایگزین آن کنند. عینک هوشمند اپل برای برخی افراد کارآمدتر و مناسب‌تر است:

  • افرادی که به‌صورت مداوم پشت مانیتور می‌نشینند و مجبورند یک حالت فیزیکی خاص را در بدن خود تحمل کنند.
  • افراد گیمر که مدت زمان طولانی را برای بازی می‌گذارند؛ علاوه‌بر نشستن طولانی پشت کامپیوتر، نیاز به کیفیت بالای بازی دارند. بنابراین یک عینک هوشمند می‌تواند کیفیتی رویایی برای آن‌ها را رقم بزند.
  • افرادی که می‌خواهند دیگر از تجهیزات جانبی مانند ماوس، صفحه‌کلید و غیره استفاده نکنند.
  • افرادی که مشکلات جسمی دارند و نمی‌توانند از فیزیک خود به‌راحتی استفاده کنند.

عینک هوشمند جایگزین بسیاری از دیوایس‌ها

اپل در عینک هوشمند جدید خود قول داده‌است بسیاری از کارهای مک بوک و آیفون شامل اجرای انواع برنامه‌ها، تماشای فیلم و استفاده از فیس تایم را پوشش دهد. هنگام استفاده از این عینک، دیگر نیازی به استفاده از ماوس یا صفحه‌کلید ندارید، بلکه تنها با حرکت چشم یا دست خود، می‌توانید بسیاری از کارها را به‌راحتی انجام دهید. این دوربین دارای هوش مصنوعی است که روی صورت افراد می‌نشیند و برای انجام فعالیت‌های دنیای درون و بیرون عینک آموزش دیده است. در نسخه‌های پیشین مانند مجموعه هدست‌های واقعیت مجازی متاورس، برخی از این امکانات را دیده یا تجربه کرده بودیم. این در صورتی است که شرکت اپل ادعا دارد عینک هوشمند اپل بسیار پیچیده‌تر و شهودی‌تر از تمام نسخه‌های موجود در بازار است.

استفاده از عینک هوشمند اپل چگونه است؟

با توجه به توضیحاتی که شرکت اپل در خصوص ویژن پرو ارائه کرده‌است، در این محصول با دنیای جدیدی مواجه هستیم:

تصاویر بزرگی که فضا را پر می‌کند

ممکن است شما در منزل خود نشسته باشید و بخواهید فیلم دلخواهتان را تماشا کنید. در این صورت می‌توانید کاری کنید تا عینک هوشمند جدید اپل، تصویر را در تمام فضای اتاق پر کند. اگر نیازمند استفاده از تصاویر بزرگ و باکیفیت هستید، این عینک بهترین انتخاب برای شماست. با استفاده از آن، دیگر نیازی نیست سراغ مانیتورها یا تلویزیون‌های بزرگ و جاگیر بروید. تنها با قرار دادن این عینک مقابل چشمان خود، می‌توانید با دقت و شهود بیشتری به بررسی تصاویر و فیلم‌ها بپردازید.

تماس تصویری

از طریق این عینک به‌راحتی می‌توانید تماس‌های تصویری داشته باشید، در فیس تایم مستقیماً با افراد صحبت کنید. به‌طوری‌که با استفاده از این عینک، احساس می‌کنید افراد روبه‌روی شما نشسته‌اند، زیرا شهودی بودن عینک هوشمند اپل در دنیای تکنولوژی بسیار معروف است.

سرگرمی

با این هدست به‌راحتی می‌توانید چندین صفحه را در کنار هم داشته باشید و به همهٔ کارهایتان برسید. علاوه‌بر آن در هر لحظه و هر جا می‌توانید سرگرم شوید، زیرا تجربهٔ استفاده از این عینک توسط دسترسی به چندین صفحه در یک لحظه، می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد.

عینک اپل ویژن پرو

آیا عینک اپل ارتباط افراد را با دنیای بیرون قطع می‌کند؟

پس از مطرح‌شدن بحث این عینک توسط اپل تا به امروز، این سؤال به‌صورت مداوم پرسیده شده‌است: آیا این عینک ارتباط انسان‌ها را با دنیای بیرون قطع می‌کند و فرد را به دنیای دیجیتالی می‌برد؟ شرکت اپل فکر اینجای داستان را کرده‌است و ویژگی‌های خاصی را برای عینک هوشمند اپل در نظر گرفته‌است. اپل از نظر فنی این مشکل را حل کرده‌است، به‌طوری‌که یک نمایشگر ویدئویی مقابل چشمان فرد قرار داده و یک نمایی از چشمان فرد به دیگران نمایش می‌دهد و در این صورت دیگران با دیدن فردی که از عینک هوشمند استفاده می‌کند، احساس نمی‌کنند که در دنیای دیگری غرق است. با این ویژگی منحصربه‌فرد، افراد دیگر احساس نمی‌کنند که از شخص دورافتاده یا جدا شده‌اند.

عینک هوشمند اپل، نقطهٔ شروع دوباره

در ویدئوی نمایشی اپل، موضوعی مطرح شد و اپل در خصوص آن بسیار صریح بود: “ویژن پرو یک نقطهٔ شروع برای اجرای فناوری ترکیبی در دنیاست که سال‌ها روی آن وقت گذاشته شده‌است.”این فناوری به‌هیچ‌وجه متوقف نمی‌شود و انتظار می‌رود در طول زمان، محصولات جدیدتری با باتری قوی تر، ارزان‌تر، باکیفیت‌تر و بهتر ارائه شود. گفته می‌شود تا زمانی که محصول جدید نتواند همهٔ کارهایی را که با تلفن و رایانه انجام می‌پذیرد را انجام دهد، این عینک فراگیر نخواهد شد. متقاعد کردن مشتریان برای استفاده از این عینک، در حال حاضر کمی زمان‌بر خواهد بود؛ اما چشم‌انداز روشنی برای آیندهٔ عینک هوشمند اپل پیش‌ِروی انسان‌هاست. به‌طوری‌که پیش‌بینی می‌شود در آینده ای نزدیک، نیاز به گوشی و رایانه بسیار کمتر شود و افراد تنها از این عینک‌ها استفاده کنند.

سخن پایانی

در این مقاله در خصوص عینک هوشمند جدید اپل صحبت کردیم و دیدیم که چشم‌انداز درخشانی را پیش‌ِرو دارد. همچنین از یادگیری تعمیرات تخصصی موبایل اپل و شرکت در دوره های آموزش تعمیرات موبایل کافه آموزشگاه نیز صحبت کردیم. در ادامه نیز به این موضوع پرداختیم که مخاطب این عینک‌ها می‌توانند عموم مردم باشند، زیرا مزایای بسیاری دارند؛ اما در حال حاضر بیشتر به کار افرادی می‌آید که محدودیت‌هایی دارند یا دنبال سرگرمی‌اند. محدودیت بیان‌شده در خصوص افرادی است که مدت طولانی پشت سیستم می‌نشینند یا به گوشی موبایل خیره می‌شوند. افرادی هم که دارای محدودیت‌های فیزیکی در استفاده از جسمشان هستند، می‌توانند از این عینک استفاده کنند. بدیهی است که دنیای سرگرمی، تماشای فیلم و گیمینگ نیز با ورود این عینک، رنگ و بوی دیگری به خود می‌گیرد.